Wiele osób myśli, że otrzymanie kredytu na umowę zlecenie jest niemożliwe. A jak jest w rzeczywistości? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dodatkowe pieniądze z banku lub firmy pożyczkowej.
Czy banki udzielają kredytów na umowę zlecenie?
Możliwość wzięcia kredytu na umowę zlecenie zależy od warunków, jakie stawiają banki przy udzielaniu pożyczek. Każdy z nich stosuje bowiem inną politykę. Niektóre instytucje finansowe mogą udzielić kredytu osobom zatrudnionym na umowę zlecenie, pod warunkiem, że posiadają one stabilne i wystarczające dochody oraz dobrą historię kredytową. Inne zaś nie przyznają takich kredytów ze względu na mniejszą stabilność zatrudnienia i ryzyko braku regularnych dochodów.
Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, sytuacja jest trudniejsza. Większość banków wymaga bowiem, aby kredytobiorcy posiadali umowę o pracę na czas nieokreślony. Jest to dla nich gwarancją bezpieczeństwa i możliwości spłaty zobowiązania. W przypadku umowy zlecenie, banki mogą być ostrożniejsze i wymagać dodatkowych zabezpieczeń, takich jak ubezpieczenie.
W każdym przypadku warto skonsultować się z kilkoma bankami i zapoznać z ich warunkami udzielania kredytów. Tylko w taki sposób dowiesz się, czy wzięcie kredytu na umowę zlecenie w Twoim przypadku jest możliwe.
Umowa zlecenie a pożyczka
Inaczej jest w przypadku firmy pożyczkowej. Z reguły tego rodzaju instytucje mają mniejsze wymogi względem pożyczkobiorców. Tym samym uzyskanie dodatkowych pieniędzy jest prostsze.
Pożyczkodawcy akceptują różne źródła dochodu. Są to nie tylko umowy o pracę, ale także umowy zlecania czy o dzieło. O pożyczkę mogą się również starać osoby utrzymujące się z renty, emerytury, stypendiów czy zasiłku. Dzięki temu więcej osób może skorzystać z przygotowanej oferty.
Aby otrzymać pożyczkę na umowę zlecenie, wystarczy złożyć wniosek przez internet. W formularzu należy wypełnić informacje na temat swoich danych osobowych oraz wysokości i źródła dochody. Co ważne, może być ich kilka. Warto szczegółowo opisać swoje zarobki, aby zwiększyć szanse na otrzymanie pożyczki.
W ocenie pożyczkodawcy rodzaj umowy z pracodawcą nie ma decydującego znaczenia. Zamiast tego warto pamiętać o dobrej historii kredytowej. Pomimo tego, że firmy pożyczkowe mają mniejsze wymagania niż banki, wiele z nich zastrzega sobie prawo do sprawdzenia przyszłego pożyczkobiorcy w bazach dłużników. Negatywne informacje na nasz temat mogą utrudnić starania się o dodatkowe pieniądze.
Podsumowanie
Umowa zlecenie wcale nie przekreśla Twoich szans, aby otrzymać dodatkową gotówką. Chociaż otrzymanie kredytu na mieszkanie może być utrudnione, wciąż możesz liczyć na niewielki kredyt lub pożyczkę. Pomoże Ci w tym stabilna sytuacja finansowa oraz zdolność kredytowa. Warto o nie zadbać niezależnie od formy zatrudnienia.